Produkt Počet kusů Cena s DPH
12. 6. 2017
archiv novinek

Jak chytře digitalizovat dokumenty

Digitalizace dokumentů je proces, během kterého dochází k převodu papírových dokumentů do elektronické podoby. Asi není třeba zdůrazňovat, že právě elektronická podoba dokumentů Vám umožňuje jednodušší, levnější a efektivnější zacházení s dokumenty. Současně je také snadnější správa, vyhledávání i možnost provázání s Vaším informačním či účetním systémem. Nemalou výhodou je možnost snadné archivace a jednoznačný přehled o přístupu k jednotlivým dokumentům.


Proč digitalizovat dokumenty?
Především kvůli bezpečí. Digitalizací totiž snížíte rizika porušení, ztráty či zcizení originálů dokumentů. Dosáhnete tak i podstatně rychlejšího přístupu k dokumentům v digitální formě. Skvělé je pak i rychlé prohledávání digitálního archivu, možnost elektronické distribuce a prezentace vyhledaných dokumentů, snížení prostorových nároků a možnost případného přesunu archivovaných originálů na méně exponovaná místa. Dalším významným důvodem je pak vytvoření lepších podmínek pro řídící a rozhodovací činnost vedoucích pracovníků, každodenní práci zaměstnanců a zlepšení kvality přístupu k informacím dalším oprávněným osobám či zákazníkům.
 
Jak můžete chytře digitalizovat dokumenty?  
K digitalizaci dokumentů poslouží tzv. OCR nástroje. Ty převedou obrázek na editovatelný text. Nejznámějším nástrojem v tomto oboru je ABBYY FineReader. Ten letos (2017) vyšel ve verzi 14. Poslední verze má vylepšenou OCR technologii, novou funkci pro porovnávání dokumentů a je rychlejší, než konkurenční programy nebo jeho starší verze. 
 
Vysoce přesné převody dokumentů PDF a skenů do formátů pro další zpracování
Průběžné vylepšování technologie OCR společnosti ABBYY zaručuje, že tato technologie stále dosahuje výjimečných výsledků při převodech skenů a dokumentů PDF do digitálních formátů s možností úprav a vyhledávání, např. Word, Excel®, PowerPoint® či PDF. Verze 14 zachovává všechny známé původní funkce aplikace FineReader, např. rozšířené funkce OCR a automatické převody.Naskenovaný text není problém Což oceníte třeba v případě smlouv, technických zpráv, zápisů z jednání, tabulek a grafů nebo i ceníků. Nascenované dokumenty pak můžete samoztřejmě upravovat. 
 
Podívejte se na video, které Vám ukáže jak můžete efektinvě pracovat s naskenovanými dokumenty:  
 
 
 
 
 
 
Redaktor časopisu žive.cz testoval ABBYY FineReader 14 na tiskových zprávách, naskenovaných časopisech atd..my jsme pro Vás vybrali několik zajímavých poznatků - i s obrázky. 
 
ABBYY FineReader 14 a čistý naskenovaný text do formátu PDF. Žádný problém s převodem do editovatelného DOCX: 
 
abbyy finereader 14 a naskenovaný text - jak převézt do formátu pdf 
Více na: http://www.zive.cz/bleskovky/z-pdf-do-wordu-i-jinak-abbyy-finereader-vysel-ve-verzi-14-a-opet-vice-usnadnuje-digitalizaci-dokumentu/sc-4-a-186260/default.as
                    zdroj obrázku: zive.cz
 
Pro rychlý převod můžete využít funkci "Přímý převod". Která je vhodná i pro hromadné akce. Zcela přesného převodu se nejlépe docílí tak, že převáděný dokument otevřete v tzv. OCR editoru. Vy si pak můžete dokument prohlédnout a zkontrolovat přesnost převodu. Novinář vyzkoušel také převod strukturované tiskové zprávy. I tady byl s převodem nadmíru spokojen. Jak vidíte, tak formátování zůstalo zachováno..
 
Abyy-finereader-převod do pdf  zdroj obrázku: zive.cz
 
Nemusíte mít precizní scan či nějak upravenou fotografii!
Naprosto Vám postačí obyčejná fotka z mobilu. Ta může být klidně trochu šikmo. Je třeba však pamatovat na to, že fotografie by měla obsahovat písmena rozpoznatelá od podkladu. Program si hranice papíru najde a dokument srovná. Samozřejmě platí, čím kvalitnější zdroj, tím menší riziko chyby při převodu.
 
Abbyy - převod obrázku z mobilu do PDF  zdroj obrázku: zive.cz
 
 
 
Program navíc obsahuje i zcela novou funkci pro porovnávání dokumentů. Ta se hodí například při porovnávání různých verzí smluv apod. A i v tomto případě mohou být zdroje mohou být různorodé - fotky, scany, originály, obrázky z časopisů.. Program vždy porovnává samotný text, rozdíly vyhledá a sporné prvky označí. O tom si ale povíme víc v dalším článku. Pokud se chcete o ABBYY FineReaderu dozvědět víc hned, stačí kliknout na obrázek: 
 
Chci abbyy pro převod formátu Zákaznická linka

481 001 000
každý pracovní den 8:00 - 17:00
Kontaktní formulář

Akce


Výhody nákupu na SW.cz

Proč nakupovat software u sw.cz?

Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz

Možnosti platby


Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayU, PayPal


E-shop roku


SW.cz na Facebooku