Produkt Počet kusů Cena s DPH
27. 7. 2017
archiv novinek

Jak se brátnit proti ransomwaru?

Ransomware - jak se chránit před ransomware

 

Rad je hned několik:

1) Sken veškerých e-mailových příloh - A to platí především u firem. Těm se radí využít vícevrstvou ochranu před e-mailovými útoky. To znamená, jak zabezpečení na klientském počítači, tak na firemním poštovní serveru prostřednictvím antispamu a antimalwaru s více antivirovými jádry.

2) Sken veškerých externích médií - elektronika propojitelná nejrůznějšími způsoby s počítači může obsahovat škodlivý obsah. Kontrola je určitě vhodná. 

3) Aktualizovaný software - nejlépe pomocí automatizované aktualizace veškerého softwaru. Díky tomu probíhá „záplatování“ bezpečnostních děr, kterými může přijít nákaza. Viry, malware a ransomware totiž velice rádi zneužívají právě neaktualizované operační systémy a programy.

4) Pravidelná záloha dat - zálohovat kritická data a ukládat své zálohy tak aby byly nepřístupné z primárních systémů, tj. nejlépe v cloudu. Takto zálohovaná data nemohou být zasažena žádným malwarem a umožňují obnovu se zanedbatelnými následky na provoz. 

5) Nepodceňujte zálohování - ransomware může proniknout i na volně přístupný lokální či síťový disk. Proto je dobré mít vždy alespoň jednu offline zálohu nepřístupnou z počítače a případně také zálohování v tzv. Cloudu.

6) Nikdy neotevírejte neznámé přílohy - ze spamových e-mailů nebo přílohy, které mohou vést ke spuštění útočného kódu například: Microsoft Office, .jar, .exe, .com. .scr, .js, .vbs, .pdf.

7) Spusťte zobrazování přípon souborů ve Windows, abyste měli přehled o tom, jakou má soubor příponu a zda nejde o některou z výše uvedených, jako "rizikové". 

8) Nikdy neklikejte na odkazy v e-mailech od neznámých lidí - například ve spamech nebo i v podezřele vypadajících zprávách. Pokud je i přesto potřebujete otevřít je možné k tomu například iPhone/iPad, které prakticky nelze napadnout. Nebezpečné e-maily či jejich přílohy, můžete také prozkoumat ve virtuálním stroji. Nicméně i v tomto případě platí, že nesmí mít přístup k počítači či síti.

9) Vypněte podporu maker v Microsoft Office dokumentech. Je možné odstranit Flash, Javu, Silverlight a Adobe Reader pluginy z prohlížeče, ideálně i z počítače jako takového. 60 % Čechů má totiž zkušenost s napadením jejich zařízení virem a 24 % lidí otevřelo zavirovanou přílohu z e-mailu.

10) Všímejte si chybného hláskování a formátování v předmětu a těle e-mailů. Právě ty mohou obsahovat ransowmare, ale i jiný druh škodlivého kódu. 

 

Chci program pro ochranu před ransomwarem

 

 Zákaznická linka

481 001 000
každý pracovní den 8:00 - 17:00
Kontaktní formulář

Akce


Výhody nákupu na SW.cz

Proč nakupovat software u sw.cz?

Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz

Možnosti platby


Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayU, PayPal


E-shop roku


SW.cz na Facebooku