Produkt Počet kusů Cena s DPH
20. 7. 2017
archiv novinek

Kupte si vlastní ransomware

Ano, tak nějak by mohl znít reklamní text hackerů, kteří pracovali na vývoji kódu ransomwaru jménem Petya. Který nedávno zasáhl i uživatele v ČR. Právě samotní autoři kódu Petya nabízí za poplatek distribuci kódu jiným kyberzločineckým skupinám na černém trhu. A podle posledních zprávu k němu přidali i kontrolní mechanismus, aby se nedal využívat bez zaplacení v „neautorizovaných“ typech malwaru. 

Hacker okradl hackera

V poslední době se mluvilo o dalším novém ransomwaru, který nese jméno PetrWrap. A právě autorům PetrWap se podařilo obejít ochranu hackerů, kteří vytvořili kód Petya. Tvůrci používají vlastní šifrovací klíče, které jsou odlišné od těch, které nabízí ve svých prodávaných verzích Petya. Takže i proto dokáží zcela samostatně fungovat.

Na PetrWap upozorňuje Kaspersky Lab

Vývojáři antivirového programu Kaspersky PetrWrap nějakou dobu sledují. Je to ransomware, který šifruje osobní data a za odblokování vyžaduje výkupné. Pozornost poutá zejména ukradeným zdrojovým kódem z jiného ransomwaru od konkurenční skupiny, upozorňuje Kaspersky Lab. 

V minulosti sice díky chybám v kryptografii výzkumníci našli způsob odemknutí napadených souborů ransomwarem jako Petya nebo WannaCry, ale zločinci nedostatky odstranili a vytvořili aktuálně stále neprolomitelný ransomware.

 

chci program pro ochranu před ransomwarem Zákaznická linka

481 001 000
každý pracovní den 8:00 - 17:00
Kontaktní formulář

Akce


Výhody nákupu na SW.cz

Proč nakupovat software u sw.cz?

Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz

Možnosti platby


Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayU, PayPal


E-shop roku


SW.cz na Facebooku